18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

       

18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde, üzerinde yaşadığımız coğrafyayı vatan yapan aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.
     Tarihin akışını değiştiren ve dönemin en son teknolojisi ile üretilmiş savaş araçlarına karşı; Eceabat, Seddülbahir, Kilitbahir, Conkbayır, Anafartalar ve daha birçok yerde verilen olağan üstü mücadele, Türk milletinin bahis konusu anayurdu savunma olduğu zaman nelerin yapabileceğini açıklıkla ortaya koymuştur.
      Unutulmamalıdır ki, geçmişteki muhteşem milli gayretin şartlar olgunlaştığında bugünde gösterileceğinden, son yurdumuz Anadolu'nun muhafazası gerektiğinde, her türlü çabanın saklı duran yüreklerde yeniden ortaya çıkacağından hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.

     EY TÜRK GENÇLİĞİ! GÖZÜNÜZÜ AÇIK TUTUN. TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVARLARIN YAPACAKLARINA KARŞI SON DERECE DİKKATLİ VE DUYARLI OLUN... 

     BİLİN Kİ BU VATAN KOLAY KAZANILMADI. HER KARIŞI MİLLETİN KANI İLE SULANDI. YİNE ÜZERİMİZE KURAKLIK GİBİ ÇÖKERLERSE BU TOPRAKLARI TEKRAR KANLA SULAR VE CANIMIZI ONA VERİRİZ... 
     
     SİZLER BİRER TÜRK EVLADI OLARAK DEVLETİNİZE,MİLLETİNİZE,BAYRAĞINIZA VE DİLİNİZE SAHİP ÇIKIN, DEVLETİNİZİ,MİLLETİNİZİ,BAYRAĞINIZI VE DİLİNİZİ KORUYUP YÜCELTİN.

    UNUTMAYIN Kİ; BAŞKA TÜRKİYE YOK... 


 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !